-- Uppfödare --


S*Ägirs Hus

Jenny & Ida Ägirsdotter,Trelleborg
+46 (0)410-42694
+46 (0)763-50 84 04
kontakt@agirshus.com
http://s.agirshus.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


S*divineCURLYcats

Ester Salomonson, Stockholm
+46 (0)8-64 95 171
+46 (0)707-55 51 71
divinecurlycats@comhem.se
www.laperm.se

Maskat / Pointed


S*Blå Katten

Monica Lagerquist, Örsundsbro
+46 (0)171-46 09 40
+46 (0)705-35 68 13
m.lagerquist@telia.com
www.blåkatten.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Iceblue's

Ulla Ekström von Essen, Stockholm
+46 (0)8-608 45 54
+46 (0)709-72 60 78
ulla.eve@sh.se
http://iceblues.hemsida24.se/

Maskat o blåögd vit / Point and blueeyed white


SE*Mirror

Lina Fransson, Hässleholm
+46 (0)730-206688
linasgetter@gmail.com
www.mirrorslaperm.webs.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


Curlalot

Anna Zetterholm, Västerås
+46 (0)704-923661
+46 (0)21-811119
annaze81@yahoo.se
www.curlalot.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Burelands

Erica Håkansson, Kvissleby
+46 (0)70-6743796
erica.h@live.se
facebook SE*Burelands

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Furumogården's

Lina Idh, Sölvesborg
+46 (0)706 699749
lina@furumogarden.se
www.furumogarden.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Believe inMagic

Nina Björs, Rävlanda
+46 (0)703 98 90 97
ninaskatteri@gmail.com
http://believeinmagic.se/

Alla färger och mönster / All colours and patterns


S*Gansta

Pernilla Wallström, Västerås
+46(0)703-736693
pillan54@hotmail.com
.facebook S*Gansta-kattuppfödning

Alla färger och mönster / All colours and patterns


S*Toviks

Anne-Li Ejemark, Förslöv
+46(0)707-283464
+46(0)762-307159
toviks@gmail.com
http://toviks.com/

Alla färger och mönster / All colours and patterns


S*Ägirs Hus

Ingrid Foschi, Trelleborg
0410-234 78
0761-450645
ingridfoschi@hotmail.com
http://s.agirshus.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*MightyFalls

Ingrid Öhman Eriksson, Älvsbyn
070-2690330
nybyn56@telia.com
http://mightyfalls.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Sallysparklings

Louise Johansson, Örnsköldsvik
0706-744460
louise.muffe@gmail.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*(stamnamn kommer)

Pernilla Jansdotter, Tierp
0739-693213
info@beefree.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*(Glänta Gårds)

Camilla Lind, Södra Sandby
lindmilla@hotmail.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Kingabel's

Stina Nanneson, Gotland/Stockholm
0701-710043
stina@nanneson.se

Alla färger och mönster / All colours and patterns


SE*Tottarnas

Erika Wang, Kungälv
Tel: 0737365088
ewang600@gmail.com

Alla färger och mönster / All colours and patterns


S*Rexture

Inger Nylander, Utansjö
Tel: 0706-416683
inger.nylander@telia.com
facebook S*Rexture La Perm

Alla färger och mönster / All colours and patterns


(inget stamnamn)

Bettina Castanius, Rinkaby
Tel: 0707164591
bettina.castanius@hotmail.com
https://hildieochmellis.webnode.se/

Alla färger och mönster / All colours and patterns

 




NO*Zayco

Karin Glemmestad, Trøgstad, Østfold
+47 45 40 18 18
karinglemmestad@gmail.com       
NO*Zayco La Perm

Alla färger och mönster / All colours and patterns


NO*Arctic Curls

Anniken Krogh, Rana
+47 94167877
arctic.curls@gmail.com
NO*Arctic Curls

Alla färger och mönster / All colours and patterns

 



Vill du ha med din LaPerm-uppfödning här?
Maila då stamnamn, hemsida, kontaktuppgifter,
ev inrikting och ett foto till

kontakt@agirshus.com